Klece pro králíky

20. ledna 2012 v 20:20 | Míša |  Návody na hračky atd
Určitě je velmi důležité,před koupí králíčka,rozmýšlet kde bude nový člen rodiny bydlet.Stejně jako my lidé,musí mít své soukromí,pohodlí,přístup k jídlu a pití.
Doporučuji nejprve pořídit klec,kterou musíme vybavit a teprve poté,koupit králíčka.Je to rozhodně lepší.
Ale jak vybrat tu správnou klec ? To se Vám pokusím poradit :


Na co brát ohledy,při výběru správné klece ?
Velikost - Nejprve musíme zjistit,kolik místa můžeme ze svého pokoje obětovat pro dostatečně velkou klec.Pokud tedy nemáte dostatečný prostor,lepší by bylo pořídit si nějaké menší zvíře (křeček,…)aby se klec vešla.
Samozřejmě se velikost bude lišit pro větší králíky a jiné budou zase pro ty zakrslé.Ovšem platí,že by klec neměla být menší než :100 x 50 x 50 ,ale podle mě pro ty malé králíčky stačí i menší.Ale čím větší,tím lepší.
Typy klecí - Když máme nějaké přibližné rozměry,které by vyhovovali jak nám,tak mazlíčkovi,mněli bychom přemýšlet nad typem klece.
Pro křečky,myšky existuje neuvěřitelné množství klecí obyčejných,tak i po ty s trubkami nebo klece,které slouží z části jako klec a z části jako terárium.Bohužel se pro větší zvířectvo a v našem případě pro králíky takové klece nedělají,musí nám postačit ty obyčejnější.Ovšem já mám takový názor,že obyčejné klece,jsou vždy lepší.Většinou víc vydží.Ale to je můj názor!
Cena - Dále bychom měli hledět na cenu.Asi se nevyplatí koupit malou klec,kterou můžeme sehnat větší a za stejnou cenu.Je lepší projezdit více obchodů a ceny porovnat.
Obyčejnější klece stojí něco kolem 200 - 1000 kč
Obyčejnější s výbavou (tu mám já - je obyčejná a ve vnitř jsem měla balík sena,napáječku,minerální kámen,držák na seno a pytel podestýlky) tato klec je skládají,tudíš se při cestách vejde do auta.Je opravdu velká a stále myslím okolo 1100 kč.Byla asi o 500 levnější,takže jsme ji vzali.
Dále existují ty modernější,které stojí kolem 2000 kč a s výbavou se cena pohybuje přibližně stejně.
Vybavení klece - Také v celku důležitá věc.Někdo ani neví,co by v kleci mělo být aby se v ní králíčkovi líbilo.Tady jsou podle mého nejdůležitější položky,které by v kleci neměli chybět :
  • rohový nebo čtvercový (kočičí) záchůdek s podestýlkou
  • mističku s vodou nebo napáječku
  • mističku na krmení
  • přihrádku na seno
  • minerální kámen, o který si brousí zoubky, drápky a získávají z ní potřebné vitamíny.
Dále jsem studovala z internetu společně s taťkou,kterého napadlo,dát na dno klece kobereček (starý) a tak jsem s tím nakonec souhlasila.Jenže to by to ta naše potvůrka nesměla počůrávat J no a tak táta vymyslel takovou dřevěnou "podložku" - kus prkna,které máme v kleci a na něm je ten kobereček.Na ten už nečůrá,protože máme záchůdek.Teď na něm spinká.Proto také doporučuji,protože to není úplně k zahození,ale není to nutné!
Internet nebo obchod - Správná volba klece se může lišit koupí přes internet nebo koupí v obchodě.Já raději volým tu možnost obchodu.Beru to tak,že si udělám výlet a navštívím různé zverimexy ve kterých se pokochám krásnými zvířátky.Také si můžete klec osahat,zkontrolovat,zeptat se na nějaké typy prodavačů a co by bylo výhodnější jak na typ klece,tak na cenu.
Při internetových nákupech si nemůžete být jisti,že výrobek,který přijde není poškozený a pokud ano,jestli vám vrátí peníze.To většinou není možné.Výrobek můžete vidět jen přes obrázek a to není zrovna nejlepší,protože zrak může klamat a fotografie na webech bývají upravované aby to vypadalo lépe.
Když jsem si pořídila klec na krabici bylo napsáno : Klece slouží jen jako domeček a ne jako vězení !
Pokud někdo nepochopyl znamená to,že i když je klec dostatečně veliká,volný výběh je prostě volný výběh a pokud budete vašeho ušáka hlídat,nic se mu nestane.
Našla jsem několik stránek a klecí,které by se mohli hodit každému,kdo má problémy jak sehnat tu správnou klec:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Minnienka Minnienka | Web | 1. února 2012 v 15:35 | Reagovat

Moc pěkný článek ;-) :-)

2 jajkyka jajkyka | 2. února 2012 v 7:53 | Reagovat

To je no ;) souhlasím s Minnienkou ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkujeme za návštěvu a zase se někdy prosím stav! :)